Výlet vlakem na pivo – Retro motoráček Kozel expres z Prahy až do pivovaru Velké Popovice

Pivo

Zamířit do pivovaru autem, pěšky nebo na kole není nic výjimečného. Ale vlakem? A rovnou speciálem – motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let? Tenhle zážitek si nenechte ujít! Každou sobotu od 10. července z pražského Hlavního nádraží vyráží Kozel expres, který vás zaveze až do pivovaru Velké Popovice. Bezpečně, bez kolon a bez starostí s parkováním.

Číst dál...

Čelovka na kolo se postará o bezpečnost a přehlednost

Čelovka

Zlepšovat si kondici v sedle horských kol je určitě chvályhodná záležitost, měli bychom však myslet na to, aby vše trénink probíhal v naprostém pořádku. Osvětlený terén je velmi důležitý, pokud nemáme přehled o místě, kterým projíždíme, zvyšuje se bohužel pravděpodobnost nějakého nepříjemného karambolu. Otázku bezpečnosti bychom neměli podceňovat, a to i tehdy, když svou obvyklou trať poměrně dobře známe. Získejte tedy lepší přehled o tom, co na vás čeká za pět, deset i sto metrů!

Číst dál...

Se sportovním parašutismem za cennými kovy. Mezi absolutní světovou špičkou patří česká parašutistická škola

sportovní parašutismus

V Česku jsou nejpopulárnější sporty fotbal a hokej, avšak poslední roky se dost oblíbil biatlon. Stranou však zůstávají některé jiné disciplíny, ve kterých čeští sportovci patří k nejlepším na světě. Jednou z nich je sportovní parašutismus. V Česku se mu věnuje okolo 1 500 lidí a tuzemská parašutistická škola patří historicky mezi nejlepší na světě. Její špička přitom už od šedesátých let působí v Prostějově, kde se letos také uskuteční mistrovství světa v jedné z parašutistických disciplín – wingsuit-flyingu.

Číst dál...

Vášeň a adrenalin v italském Chrámu rychlosti

F1 v Monze

Až 70 % italského okruhu Autodromo Nazionale Monza drží jezdci pedál plynu u podlahy. Téměř sto let starý okruh Velké ceny Itálie v Monze je právem nazýván „Chrámem rychlost“. Sledujte jej s námi a zažijte pravý adrenalin a vášeň italských fanoušků.

Číst dál...

Strana 1 z 2

susenky