Dnešní eternit se od toho původního dost liší

eternit

Mít eternitovou střechu bylo ještě před několika desetiletími považováno za terno. Měla dlouhou životnost, a přesto byla ekonomicky výhodná. Eternitové střechy měly rodinné domy, chaty, ale také komerční objekty, včetně třeba obchodů, skladů, nebo továrních hal. To byl ale úplně jiný eternit než ten, který se jako střešní krytina používá dnes.

Číst dál...

Výhody a nevýhody kovového nábytku

kovový nábytek

Přemýšlíte nad pořízením funkčního a bytelného nábytku, který vydrží i v náročných průmyslových provozech? Nebo hledáte varianty uskladnění svého nářadí a dalšího vybavení v dílně či kůlně?

Číst dál...

Jaké dřevo se hodí na výrobu schodišť

schodiště

Schodiště jsou zvláště namáhanou částí domu, proto je nezbytný velmi pečlivý výběr materiálu i jeho speciální úprava. Nároky na pevnost, stabilitu, tvarovou stálost, správnou vlhkost a pružnost jsou vysoké. Proto Truhlářství Horák nekupuje výhradně řezivo dodávané specializovaným obchodníkem se dřevem, které je certifikované a vysušené na 12 %, což je obvyklá vlhkost dřeva v interiérech domů.

Číst dál...

Chatařská sezóna v plném proudu

chata

Víkendové a prázdninové chaty a chalupy letos zažívají renesanci, a proto je právě nyní čas do nich investovat, abyste si léto i podzim užili v plné parádě, v souladu s přírodou, a částečnou soběstačností.

Číst dál...

Strana 1 z 3

susenky