Výměna balkonů zvýší komfort bydlení

balkon

V bytových domech u nás bydlí obrovské množství lidí a někdy stačí jen menší úprava, aby se i ve starších bytech komfort bydlení zásadně zvýšil. Právě takovou úpravou může být výměna původních ocelových balkonů s betonovými základnami za zcela nové železobetonové lodžie. Výměna se může týkat jak balkonů u velkých panelových domů, tak u menších zděných bytovek.

Rozšířit si životní prostor také o balkon nebo lodžii je dnes trendem. Staré balkony ale neposkytují ani dostatek místa – dříve byly balkony čistě sezónní záležitostí, kde se hlavně sušilo prádlo a odkládaly nepotřebné věci. Místo bylo obvykle jen na miniaturní stolek a dvě židličky. Na desítky let starých balkonech s drolícím se betonem se jejich majitelé někdy ani necítí příliš bezpečně.

Majitelé bytů, ať už se jedná o SVJ (sdružení vlastníků jednotek), bytová družstva, firmy či obce, proto při zateplování budov a dalších rekonstrukčních pracích často investují také do výměny balkonů, respektive do jejich náhrady většími lodžiemi, na které se snadno montuje také jejich zasklení. Ale výměna balkonu nemusí být jen součástí revitalizace bytového domu, ale lze ji udělat také samostatně. Byt se tak může rozšířit hned o několik metrů čtverečních obytné plochy, při zasklení pro celoroční používání.

Železobetonové lodžie mohou mít různou velikost i tvar. Mohou být buď rovné nebo zalomené, a to se zábradlím, které je kompletně z betonu, nebo ocelové. Plné betonové zábradlí je výhodné pro všechny, kteří mají rádi své soukromí, protože přes ně není nic vidět. Na tento druh zábradlí se velmi snadno instalují i konstrukce pro skleněné výplně. Ale také ocelová zábradlí mohou dokonale změnit původní vzhled domu, pokud jsou u všech bytů stejná a nová. Pokud máte zájem o výměnu balkonů na svém domě, podívejte se třeba na již realizované výměny po celé ČR i na Slovensku.

susenky