Ztráta paměti hrozí více mužům. Důvodem je andropauza a pokles hladiny testosteronu

paměť

Občasné zapomínání je přirozené a setkává se s ním každý. Pokud se však ztráta paměti stává každodenním problémem, je třeba situaci řešit. U mužů je jedním z nejčastějších důvodů andropauza, která způsobuje hormonální výkyvy. V důsledku toho se muži s přibývajícím věkem potýkají se zhoršenou koncentrací a ztrátou paměti. Vliv andropauzy na kognitivní funkce popisuje ve svém komentáři renomovaný sexuolog Pavel Turčan.

 

Číst dál...

Nedostačující testosteron ve vyšším věku – proč a jak s tím bojovat?

testosteron

Je to nekompromisní, ale bohužel je to vědecky podložený fakt. Dle Harvard Health Publication je normální hladina testosteronu u zdravých mužů mezi 270 do 1070 ng/dl. S postupem věku se ale přirozená hladina testosteronu obvykle snižuje o 1 % až 2 % a k poklesu dochází již od 25 do 30 roku života. Nicméně stále není dokázáno, zda je klíčovým faktorem samotný proces stárnutí, nebo spíše fakt, že starší muži již méně dbají o své zdraví a životosprávu. Co ale prokázáno je, jsou následující tipy, jak hladinu testosteronu přirozeně zvyšovat, a to v jakémkoliv věku.

Číst dál...

10 mužských vlastností, které ženy nejvíce přitahují. Mate je všechny?

ženy

Podle nejnovější studie psychologa a sexuologa Justina Lehmillera vznik žebříček vlastností, které ženy nejvíce přitahují na mužích. Do internetového průzkumu se zapojilo více než osmdesát tisíc žen, které si museli z devadesáti třech různých mužských vlastností vybrat ty, které je přitahují nejvíce. Solventnost obsadila až devadesáté místo a společenský status až dvaadevadesáté!

Číst dál...

Strana 1 z 4

susenky