Jak si zařídit domácí posilovnu

posilovna

Snaha šetřit se může promítat i do omezení návštěvy fitness center a dalších sportovišť. Ale nemusí to znamenat, že přestanete cvičit a pracovat na svém zdravém těle. Posilovnu si můžete zařídit i doma, a to v mnoha různých variantách vybavení, a to jak podle vašich finančních, tak i prostorových možností.

Prostor je pro výběr vybavení zásadní, protože domácí posilovna klidně může mít až téměř profesionální parametry, nebo se naopak může jednat jen o pár prvků pro udržování kondice. Vždy se tedy promyslete, kolik místa můžete domácí posilovně obětovat, na jaké typy cvičení se chcete zaměřit a jaký na to máte rozpočet. Podle toho si pak vyberte sportovní vybavení přesně podle svých potřeb.

Málo místa i peněz

Pokud máte málo prostoru i financí, můžete si pořídit například víceúčelová bradla, některou z lavic či laviček, nebo třeba domácí stepper. K tomu si pořiďte třeba posilovač rukou (prodávají se s různým odporem), nebo posilovací kolečko s podložkou. Doplnit můžete ještě hrazdu mezi dveře a sadu činek. 

Střední varianta

V případě, že místa máte trochu víc, můžete si pořídit také některý ze stojanů na dřepy v různých cenových hladinách, nastavitelný nebo vertikální stepper a posilovací stroj či věž. Výhodný je třeba Ultimate Set 6 v 1, který se montuje na rám dveří. Pokud máte doma posilovnu ve sklepě, kde nevadí hluk, můžete přidat také boxy na skoky, případně celý set sedmi lavic na skoky.

Dražší varianta

S dostatkem místa a peněz si můžete pořídit například běžecký pás nebo crossový trenažér, případně multifunkční stojan na dřepy nebo multifunkční kladkovou věž nebo posilovací stanici.

Vše se dá samozřejmě vzájemně kombinovat. Poraďte se s trenérem, na jaké partie byste se měli zaměřit a podle toho si vyberte vhodné vybavení pro svou domácí posilovnu.

susenky