Výhody a nevýhody kovového nábytku

kovový nábytek

Přemýšlíte nad pořízením funkčního a bytelného nábytku, který vydrží i v náročných průmyslových provozech? Nebo hledáte varianty uskladnění svého nářadí a dalšího vybavení v dílně či kůlně?

Kovový nábytek může být tím pravým řešením i pro vás!

Jaké výhody vám nabízí?

Kovový nábytek má primárně dlouholetou trvanlivost a bytelnost. Jedná se o princip výroby za pomoci svařování a díky tomu je zajištěna pevnost celé konstrukce po mnoho let. Důvěru dodává i záruční doba, která je u kovových výrobků nastavena nikoliv na 2, ale rovnou 3 roky.

Pro průmyslové provozy, autoservisy či řemeslné dílny není vůbec nad čím váhat. Tam, kde standardní měkčí materiály selhávají, bytelnost kovu vítězí. Určitě znáte případy, kdy se zkrátka nevytočíte s paletovým vozíkem a nebo se při přenášení materiálu vždy nějaký kus otře o roh dřevotřískové skříně, která následně trpí. U kovových skříní se tohoto bát nemusíte a pokud k nehodě už opravdu dojde, oprava je mnohem jednodušší a většinou se jedná o velmi malé estetické škrábance, které lze snadno zabarvit.

Nosnost a specifické prostředí? Není problém

Jak v dílně, tak v domácím prostředí se řeší často “aby to všechno vydrželo”. Řeč je o nosnosti vybavení a různých závěsných systémů, které zde instalujeme. U plechových skříní toto opravdu řešit nemusíte. Nosnost jedné police se pohybuje okolo 30 kg a proto bude spokojen jak běžný uživatel, tak náročnější řemeslník s vyšším počtem nářadí, materiálu apod.

Nevýhodou mnohých dílenských nebo sklepních prostor je vlhkost. Vyřazená skříň ze dřeva, která se jevila z počátku jako dobrý a úsporný nápad, se tak může rychle stát nejen nestabilní a rozpadající se, ale různé plísně a houby se odtud mohou začít šířit i na další vybavení místnosti nebo do budovy samotné. Na tento aspekt se bohužel často zapomíná a ve chvíli, kdy si poprvé všimneme hnijícího dřeva, může být už pozdě. Kovový nábytek naštěstí žádné obdobné nešvary neohrožují.

Jsou nějaké nevýhody?

Jistou nevýhodou může být vyšší pořizovací cena některých kusů. Uvážíme-li však zmíněnou trvanlivost materiálu, jedná se o dobrou investici se kterou máme na dlouhou dobu vystaráno.

Plechový materiál je bytelný, ale právě tato vlastnost si vybírá svou daň na váze. Pokud často z různých praktických nebo estetických důvodů měníte rozložení nábytku, docela se zapotíte. I mobilitu lze však řešit díky nabídce pojízdných kusů jako je například pojízdný box na nářadí, který se stane velmi rychle vaší prodlouženou rukou kdekoliv po celé dílně.

 

susenky