Dny NATO 2017

Dny NATO

Dny NATO v Ostravě jsou největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve Evropě, jejímž cílem je prezentovat široké veřejnosti prostředky, kterými disponují bezpečnostní složky. A na co se můžete těšit v dalším ročníku?

Dnes největší bezpečnostní show začínala před 17 lety ve skromných podmínkách ostravského výstaviště na Černé louce. V loňském roce Dny NATO získaly tři prestižní ocenění za výjimečný přínos evropským air show. „Celkem tři ocenění, jež jsme letos na Maltě obdrželi v náročné zahraniční konkurenci, jsme opravdu nečekali. Je to pro všechny, kteří se na náročné přípravě podílejí, velká pocta. Něco podobného se žádnému jinému subjektu nepodařilo," uvedl Zbyněk Pavlačík, organizátor Dnů NATO.

A na to se můžete těšit na letošních Dnech NATO? Na Mošnov se vrátí německý ORION, Litevci zopakují loňskou rozsáhlou účast, maďarský GRIPEN se po sedmi letech vrací do vzduchu, na italské letové ukázky SPARTANU či EUROFIGHTU a spoustu dalších zážitků z více než 11 zemí.

V během obou dnů akce se budou konat doprovodné akce v Ostravě. Můžete se těšit na akční odpoledne, besedy s piloty i filmové projekce České televize. Hlavní program se bude tradičně konat o víkendu na letišti Mošnov u Ostravy, kde si užijete leteckou show a přehlídky vojenské techniky.

Dnům NATO v Ostravě a dnům vzdušných sil Armády České republiky udělil opět záštitu vrchní velitel českých ozbrojených sil prezident České republiky Miloš Zeman. Akci organizuje Jagello 2000 (spolek tvořený hlavně diplomaty a bývalými politiky), Armáda ČR, několik bezpečnostních sborů Moravskoslezského kraje (hasiči, policisté, dále krajští zdravotníci) a také samotné Letiště Leoše Janáčka.

Organizátoři očekávají vysokou účast, která předčí i loňský 130.000 rekord, který padl za vytrvalého deště po oba dny. Z důvodů obrovského zájmu organizátoři doporučují promyslet cestu autem a zvážit alternativní dopravu. Vyhnete se dlouhým kolonám a drahému parkování. Vstupné zůstává bezplatné.

susenky

 

Reklama2 (kopie)

Reklama3 dole

Chlapark

magazín pro muže, kteří chtějí držet krok s moderními technologiemi, vyznat se snadno v módě, stylu, gastronomii i bydlení. Pro ty, kteří si užívají život naplno.