Adrenalinové aktivity

Adrenalinové aktivity

Co člověk, to jiné hranice. Pro někoho může být vrcholným adrenalinem přechod rušné velkoměstské komunikace, pro jiného je málo třeba i skok na padáku z mrakodrapu. V posledních letech se jako houby po dešti vyrojily nejrůznější adrenalinové sporty.

Některé cestovní kanceláře se tomuto boomu přizpůsobily a pořádají zájezdy do míst, která nabízejí neopakovatelné zážitky. Opravdovým rájem pro dobrodružné povahy je například Nový Zéland. Snad je to dáno poklidným životem zdejších obyvatel, kteří touží po něčem vzrušujícím. Zdejší předpisy jsou navíc benevolentnější v porovnání s Evropou a tolerují například provozování bungee jumpingu v místech, která by jinde ve světě byla pro vyznavače této atrakce tabu. Z celé řady dosud známých adrenalinových aktivit lze popsat alespoň ty nejznámější.

Bungee jumping

Skok z vysokého mostu s nohama uvázanýma na gumě je již pomalu tradicí snad po celém světě. U nás je patrně nejznámější lokalitou, kde lze zažít tento nevšední skok, Žďákovský most nedaleko hradu Zvíkov. Některé společnosti nabízejí také skok z vysokého jeřábu. Do historie bungee jumpingu se neslavně zapsal před několika lety známý komik Petr Novotný svým skokem z jeřábu do Máchova jezera, kdy se nedotkl vodní hladiny, ale až pískového dna. Vyšel z toho naštěstí jen s poraněním hlavy, takže neodradil další zájemce o tento adrenalinový zážitek.

Zorbing

I na české adrenalinové scéně se zorbing stal oblíbenou zábavou. Podstatou je velká průhledná koule, ve které se vyznavač adrenalinu nechá skutálet z kopce. V kouli stojíte upoutáni na nohy a za ruce, otáčíte se spolu s koulí a nemáte žádnou šanci ovlivnit ani rychlost ani směr jejího pohybu. Jindy jste naopak na rovině a kouli ovládáte vlastním pohybem.

Canyoning

Je to vzrušující kombinace plavání po divoké řece mezi skalami, kdy překonáváte peřeje a vodopády na nafukovacím člunu nebo dokonce na autoduši. Na některých místech ve světě se tímto způsobem můžete pustit i do podzemí po punkevní říčce.
Velice známé jsou jízdy na raftech, což je adrenalinová disciplína, ve které se dokonce pořádají i mezinárodní soutěže. To už ovšem mluvíme o raftingu.

Tandemový seskok

Tento adrenalinový zážitek se v posledních letech i u nás stal oblíbeným dárkem k narozeninám nebo jiné příležitosti. Na padáku, který řídí zkušený parašutista, ke kterému jste připoutáni, se snášíte z letadla k zemi a můžete zažívat adrenalin, který se nedá údajně s ničím porovnat. Především je to úchvatný pohled na zem z ptačí perspektivy.

Kromě vyjmenovaných adrenalinových aktivit jsou známé i další. Odvážnější mohou provozovat například paragliding. Neméně vzrušující je i horolezectví, potápění do mořských hlubin a další.

susenky

 

Reklama2 (kopie)

Reklama3 dole

Chlapark

magazín pro muže, kteří chtějí držet krok s moderními technologiemi, vyznat se snadno v módě, stylu, gastronomii i bydlení. Pro ty, kteří si užívají život naplno.