Na Marsu byl nalezen tajemný objekt. Známe souřadnice.

Tajemný objekt na Marsu

Když se poprvé objevila aplikace Google Earth, začalo doslova šílenství. Lidé mohli od počítače pozorovat doslova celý svět. Tak se objevila i tato souřadnice 71 49’19.73″N 29 33’06.53″W.

U některých vyvolala tato možnost dokonce i zanícenou touhu najít zajímavé objekty, o jakých většina populace neví. Google Earth je mezi námi už pěknou řádku let a zatímco nadšení z pozorování naší rodné planety začalo ustávat, objevila se možnost prohlížení Marsu.

Tajemný objekt na Marsu

Podobně jako u Země, tak i u Marsu začalo hotové šílenství a lidé toužili vyzkoušet něco, co žádná generace předtím vyzkoušet nemohla, prohlížet si kvalitní záběry Marsu z ptačí perspektivy. Lidé za monitory byli skutečně dokonalými pozorovateli a to dokonce lepšími, než tým z NASA. Potvrzuje to celá řada záhadných objektů, které se podařilo vizuálně nalézt a zaznamenat prostřednictvím souřadnic. Mezi zajímavé objekty patří například hora, která nápadně připomíná lidskou tvář. Podoba je ovšem jen zdánlivá a jen za určitého sklonu světla. Zatímco vědci utěšovali záhodology tím, že se jedná jen o obyčejnou horu, řada lidí za ní viděla lidskou tvář, tvář mimozemšťanů nebo dokonce tvář Ježíše.

Základna na Marsu nebo rozostřené pixely?

Jedním z posledních a rovněž nejzajímavějších nálezů je fotografie, na které je pravidelný objekt, který nápadně připomíná základnu. Jedná se o podélný úkaz, který by mohl mít rozměry 50x200 metrů. Po objevení se objevila celá řada teorií, některé mluví o lidské nebo mimozemské základně, některé se zase přiklánějí k chybě záznamového zařízení. Na rozdíl od Země jsou fotky Marsu nedokonalé, byly foceny z orbitu a jsou velmi rozmazané. Absence jakýchkoliv detailů dala prostor konspiračním teoriím a spekulacím. Odbornější veřejnost si myslí, že by mohlo jít také o led nebo o rozostřené pixely. Ať je pravda jakákoliv, nedozvíme se jí do té doby, dokud nebudou k dispozici detailní fotografie. Do té doby je možné úkaz sledovat prostřednictvím aplikace Google Earth Mars a kochat se pohledem na onu záhadu. Je možné ji nalézt na souřadnicích 71 49’19.73″N 29 33’06.53″W.

Proč je Mars tak zajímavý?

V blízkosti Země jsou pouze 2 planety, které lze považovat za dosažitelné pro budoucí osídlení, jde o Mars a o Venuši. Mars je z hlediska vzdálenosti blíže a řada vědeckých studií prokazuje, že na něm dříve byla voda. Svědčí o tom kaňony a náznaky možných řečišť. Jedná se o nejprozkoumanější cizí planetu, která byla probádána nejen z orbitu, ale i z povrchu prostřednictvím planetární sondy, vozítka Opportunity. To přistálo na Marsu již v roce 2004 a od té doby se netrpělivě čeká, jak bude výzkum Marsu pokračovat.

susenky

 

Reklama2 (kopie)

Reklama3 dole

Chlapark

magazín pro muže, kteří chtějí držet krok s moderními technologiemi, vyznat se snadno v módě, stylu, gastronomii i bydlení. Pro ty, kteří si užívají život naplno.