Chiptuning šetří palivo na cestě do práce i na dovolenou

Chiptuning

Chiptuning je současně velmi populární kvůli zvýšení výkonosti auta. U přeplňovaných motorů má ale vliv i na spotřebu benzínu či nafty. Ušetřit vám pomůže až 15 % pohonných hmot, což přijde vhod třeba při letní rodinné dovolené.

 

Chiptuning je softwarová úprava řídicí jednotky, díky které jede automobil dynamičtěji. Touto úpravou lze docílit navýšení výkonu až od 30 % bez negativních dopadů na samotný motor nebo záruku na vůz. Optimalizaci programu v řídicí jednotce ocení nejen milovníci svižné jízdy. „Vedle většího výkonu a točivého momentu, který zajistí svižnější jízdu, má chiptuning v případě přeplňovaných motorů pozitivní vliv rovněž na spotřebu auta. Podle varianty úpravy softwaru je úspora na pohonných hmotách až patnáct procent,“ vysvětluje David Šimčík ze společnosti, která se na tento druh úprav specializuje již 14 let.

 

Ušetříte za cestu do práce i na Jadran

Až 15% úspory na spotřebě vozidla se projeví i při každodenním dojíždění. V případě, že projedete měsíčně 2500 Kč za naftu nebo benzín, předpokládaná úspora činí necelé 400 Kč. Výhodu levnějšího provozu ocení i ti řidiči, kteří se chystají na dovolenou autem. „Z Prahy na Makarskou riviéru, která patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím tuzemských turistů vůbec, je to 1 100 kilometrů. Při cestě tam a zpět a průměrné spotřebě 7 litrů nafty (30 Kč/litr) na 100 kilometrů ušetří majitel auta 693 korun. Pohonné hmoty v zahraničí však často vyjdou na víc než v Česku, reálná úspora proto bude velmi pravděpodobně vyšší,“ říká David Šimčík.

susenky

 

Reklama2 (kopie)

Reklama3 dole

Chlapark

magazín pro muže, kteří chtějí držet krok s moderními technologiemi, vyznat se snadno v módě, stylu, gastronomii i bydlení. Pro ty, kteří si užívají život naplno.