Nejčastější důvody, proč vaše tiskárna netiskne a jejich řešení

tiskárna

U každé tiskárny se občas stane, že přestane tisknout. Může jít o banální závadu, kterou vyřešíte sami nebo o větší problém, který budete muset řešit s pomocí servisu. Představíme vám několik nejběžnějších závad a tipy na jejich řešení.

Firemní tiskárna, která netiskne, může být v mnoha ohledech velkým problémem. Ve firmách, kde se tiskne sem tam pár dokumentů, se na něj zpravidla přijde až ve chvíli, kdy je potřeba něco vytisknout. U tiskáren, které jsou denně v provozu, může jejich výpadek způsobit komplikace v podobě zpožděné dodávky podkladů. Pokud je potřeba odborný zásah technika, který musí provést opravu tiskárny, může se stát, že tiskárna nebude v provozu několik hodin nebo dokonce několik dní.

Zjistěte, jaké jsou nejčastější závady tiskáren, proč je důležitý jejich servis a jak ze všeho elegantně vybruslit využitím pronájmu tiskárny.

Tiskárna netiskne - proč?

Zde je seznam nejčastějších důvodů, které vedou k nefunkčnosti tiskárny. S většinou z nich si poradíte sami. U závažnějších závad ale povolejte technika.

Hledejte potíže s náplní:

 • Toner nebo cartridge je špatně nasazená - zkontrolujte usazení.
 • Prášek v toneru se zachytil na jeho stěny - zatřepejte tonerem a opět ho umístěte do tiskárny.
 • Tiskárna a toner spolu nekomunikují vlivem špatných kontaktů - sundejte toner, otřete suchým hadříkem jeho čip i příslušnou plochu tiskárny.
 • Již ve výrobě byla tiskárna osazena vadným čipem - zakupte resetovací kit a s jeho pomocí čip přenastavte.
 • Došla barva - zakupte nový toner.
 • Toner není kompatibilní s tiskárnou - kupte toner vhodný pro váš typ tiskárny.

Problém může být i s tiskárnou:

 • Špatně připojený USB/LAN kabel - zkontrolujte, zda je kabel správně zastrčený.
 • Offline stav tiskárny - proveďte kontrolu nastavení tiskárny, zda není v offline režimu i to, zda je tiskárna připojena do sítě.
 • Ovladače tiskárny (programy pro tisk) nejsou nainstalované nebo úplně chybí - ovladače můžete nainstalovat ve většině případů zdarma na stránkách výrobce tiskárny.
 • Došlo k tzv. ucpání tiskové fronty - v počítači jděte přes nabídku k nastavení tiskáren a skenerů, kde vymažete současné tiskové úlohy.
 • V tiskárně se zasekl papír - stačí otevřít zadní část tiskárny (většina tiskáren má tzv. zadní vrátka) a papír pomalým tahem vyjmout. Zkontrolujte, jestli používáte vhodný typ papíru.

Mohlo by Vás zajímat: 9 tipů, jak ušetřit ve firmě za tisk

Nezapomínejte na pravidelný servis tiskáren, ušetříte si řadu starostí

Jestli se chcete vyhnout potížím s provozem tiskárny, měli byste ji nechat pravidelně servisovat, a to alespoň jednou ročně. U profesionálních multifunkčních laserových i inkoustových tiskáren je servis v podstatě nutností. Sami se pouštějte jen do základních oprav a údržby. Ve chvíli, kdy byste museli demontovat kryty nebo si nevíte rady, je potřeba povolat odborníka.

Pravidelným servisem tiskáren je možné odhalit řadu problémů ještě před tím, než by se naplno projevily a mohly způsobit nefunkčnost tiskárny.

Jděte na to chytře, tiskárnu si pronajměte

Pronájem tiskáren je jedním ze způsobů, jak se vyhnout veškerým potížím spojených s tiskem, skenováním a kopírováním. Půjčovna tiskáren Tomados, která poskytuje kompletní pronájem multifunkčních tiskáren, nabízí v rámci pronájmu také pravidelný servis tiskáren. Při zapůjčení tiskárny si můžete oddychnout, protože budete mít k dispozici nejen pravidelnou kontrolu funkčnosti zařízení, ale v případě poruchy je vám servis okamžitě k dispozici.

susenky

 

Reklama2 (kopie)

Reklama3 dole

Chlapark

magazín pro muže, kteří chtějí držet krok s moderními technologiemi, vyznat se snadno v módě, stylu, gastronomii i bydlení. Pro ty, kteří si užívají život naplno.