Jak zabezpečit motorku?

Zloděj

Nová motorkářská sezóna se blíží a s ní roste i aktivita zlodějů. Co udělat pro to, aby byla naše motorka byla v  bezpečí? 

Ačkoliv počet odcizených motorek mírně klesá, škody, které zloději napáchají, jsou stále značné. Zloději si své cíle pečlivě vytipovávají a mnohdy jim do karet hraje i nepozornost majitelů. 

Zamykejte, vždy

Zastavili jste na místě, kde podle vás zloději neřádí, a navíc si chcete jen rychle odběhnout? I tak vždy motorku zajistěte. Minuta času navíc strávená zamknutím lanka nebo řetězu či jiného mechanismu vám ušetří mnoho starostí, které by přinesla krádež stroje.

Nevystavujte motorku

Nelákejte zloděje tím, že svou motorku budete virtuálně vystavovat na sociálních sítích a parkovat před domem na dohled zvědavých očí. Pokud je to možné, zaparkujte motorku do garáže a skryjte ji tak, aby nebyla vidět na první pohled. 

Vnitřní zabezpečení

Pokud parkujete ve sklepě nebo garáži, nespoléhejte pouze na zámek na dveřích a nikdy nenechávejte motorku stát volně. K zabezpečení můžete využít mechanismus typu X Safety Box, který připevníte k podlaze, dveřím nebo stěně. Motorku pak připevníte na ocelové lanko či řetěz a zloděj nebude mít šanci ji nepozorovaně ukrást. 

Zkuste zloděje vyděsit

V bezpečnostní výbavě vaší motorky by neměl chybět kotoučový zámek s alarmem. Po uzamčení čidlo detekuje pokus o manipulaci s motorkou a výrazný alarm o hlasitosti 110 dB už většinu zlodějů od krádeže odradí.

Nyní máte dost informací a sezóna může začít.

susenky

 

Reklama2 (kopie)

Reklama3 dole

Chlapark

magazín pro muže, kteří chtějí držet krok s moderními technologiemi, vyznat se snadno v módě, stylu, gastronomii i bydlení. Pro ty, kteří si užívají život naplno.