Problém rychlého nabíjení mobilních telefonů

Kabel

Také vám trvá nabíjení mobilního telefonu déle než dříve? Myslíte si, že máte problém s baterií nebo s nabíječkou? Můžete se mýlit. I když se vám to zdá podivuhodné, viníka hledáte špatně. Za problémem pomalého nabíjení mobilního telefonu může být vinen micro USB kabel. Většinu lidí ihned napadne vyměnit nabíječku, do ní strčit ten samý kabel a dát nabíjet. Problém se nevyřeší.

Zdroj problému – kabel

Nejlepší možnost je používání originálního kabelu od výrobce, který naleznete v krabici s vaším telefonem. Moc dobře jsme si vědomi, že i tenhle kabel není nesmrtelný a může po nějaké době odejít. Jestliže nepečujete o uložení kabelu, který se vám různě kroutí nebo přehýbá, snižujete jeho životnost. Berte na vědomí, že micro USB kabel je složený z malých a velmi jemných drátků, které se snadno mohou poškodit.

Cenově lákavé kabely z Asie

Zjistit problém v pomalém nabíjení a určení viníka, ve vašem případě micro USB kabel, je jedna věc a obstarat si kvalitní náhradu, je zase věc druhá. Když si otevřete webový prohlížeč a zadáte micro USB kabely, určitě se setkáte s velmi kvalitními kabely za vyšší cenu než s jejich cenově přitažlivějšími bratry z Asie, ke kterým bývá často poštovné zdarma, tak proč si jich neobjednat rovnou více, že? Problémem je zde bohužel kvalita. Takovýto kabel vám sice nějakou krátkou dobu vydržet může, ale za chvíli se vám může přihodit úplně ten samý problém jak dříve.

Jak zjistím problém s nabíjením?

Nabízí se zde 2 možnosti. Tou první možností je stáhnutí do telefonu aplikace, která zjistí nabíjení. Takovouto aplikací je například Ampere. Takové to zjištění přes aplikaci není ale nejpřesnější. Druhou možností je zakoupení speciálního přístroje, který kontroluje napětí a proud. Takovýto přístroj seženete za relativně dobrou cenu, která záleží na daném prodejci. Cena se pohybuje v řádech desítek až stovek korun.

Na závěr

Chcete-li se vyhnout problémům s pomalým a neúplným nabíjením, používejte originální. Když už se vám stane nehoda a kabel se pokazí, zakupte si pouze kvalitní kabel za větší cenu. Rozhodně neobjednávejte levné kabely z Číny nebo jiných levných zemí.

Související články:

Kabel a rychlé nabíjení telefonu

susenky

 

Reklama2 (kopie)

Reklama3 dole

Chlapark

magazín pro muže, kteří chtějí držet krok s moderními technologiemi, vyznat se snadno v módě, stylu, gastronomii i bydlení. Pro ty, kteří si užívají život naplno.