5 chladivých rekordů

Zmrzlina AloeVera

Kde vznikla největší zmrzlina?  Kolik měří největší kornoutek na světě? Víte, který národ sní nejvíce zmrzliny za rok?

Asi nebude velkým překvapením, že jsou to právě obyvatelé USA. Ať je to kopečková zmrzlina nebo točená zmrzlina, spotřeba zmrzliny na jednoho obyvatele USA neuvěřitelných je 18,3 l! Ale nejen v USA padají zmrzlinové rekordy. Přestavme si ty největší!

5. Největší zmrzlinová pyramida

Tato neuvěřitelná konstrukce vznikla z 3100 kopečků zmrzliny na Havaji v roce 2000. Pyramida vážila 800 kg a byla 1,21 metrů vysoká. Pracovalo na ni celkem 80 odborníků na chuť z více než 20 zemí.

4. Gigantická naběračka na kopečkovou zmrzlinu

Dalším lamačem rekordů je zmrzlinář Dimitri z italského Val di Zoldo s největší zmrzlinovou lžící o délce 1,95 m, šířce 58 cm a hloubce 17 cm s plně funkčním mechanismem. Spolu s tímto rekordem překonal rekord v největším kopečku zmrzliny.

3. Nejvyšší zmrzlinový kornoutek

Nejvyšší zmrzlinový kornoutek měřil 2,81 m a vytvořili jej v italském Rimini Mirco Della Vecchia a Andrea Andrighetti.

2. Nejrychleji vyrobený litr zmrzliny

Nejkratší čas na výrobu jednoho litru zmrzliny drží Adrew Ross z Velké Británie. Neuvěřitelných 10,34 sekund! Použil krém, vanilku, cukr a tekutý dusík. Takového pomocníka by ocenila každá hospodyňka při příchodu neočekávané návštěvy!

1. Nejtěžší zmrzlinový dort

Celosvětový rekord jako největší zmrzlinový dort si drží dechberoucí 10,13 tun vážící dort se sušenkami z Toronta v Kanadě. Rekord padl v květnu 2011. Zmrzlinový dort byl 4,45 m dlouhý, 4,06 m široký a 1 m vysoký.

Kdybyste si také rádi vyzkoušeli výrobu zmrzliny doma, máme pro vás jednoduché recepty, které nezaberou moc času! A pokud rádi soutěžíte, zkuste si zmrzlinu vyrobit za kratší dobu než Brit Andrew Ross.

Související články:

Skvěle krémová jahodová zmrzlina

Ochuťte si zmrzlinu podle svého!

Dva kopečky čabajkové, prosím!

Domácí zmrzlina bez zmrzlinového přístroje

Nejkrémovější vanilková zmrzlina

Jeden kopeček s příchutí moravského uzeného a druhý pivní, prosím!

Domácí vanilková zmrzlina

susenky

 

Reklama2 (kopie)

Reklama3 dole

Chlapark

magazín pro muže, kteří chtějí držet krok s moderními technologiemi, vyznat se snadno v módě, stylu, gastronomii i bydlení. Pro ty, kteří si užívají život naplno.