Jak na ryby

Jak na ryby

Dnes v odborných rybářských obchodech koupíte cokoliv. Dost rybářů se ale vrací ke starému osvědčenému napařovanému rohlíku.

Tato nástraha je pro ryby pořád lákavá. A to je asi to hlavní, na nástraze. Další nedílnou výhodou je, že je levná a dostupná. Když si řeknete, že večer jdete na ryby, snadno ji vyrobíte. Další výhodou je, že je trvanlivá. Mám ve skleničkách zásobu již 2. měsíc, je stále nezkažená. Z jednoho rohlíku lze vyrobit až 33 nástrah - kostiček, cca 1 x 1 cm.

Někteří kapraři ale vyrábějí kostičky 2 x 2 cm, dávají 3 kusy na přívěšek pod háček. Velkými kusy odradí malé ryby, nedávají ani krmítka, aby nelákali bílou rybu. Bere jim to rychle - cca do půlhodiny. Já dávám kostičky cca 1 x 1 cm, ideálně pod háček, nebo přímo na háček.

Výroba nástrahy

No a nyní k výrobě. Napaříte rohlík a zatížíte ho prkýnkem. Po zhlédnutí rozřežete na kousky. Tato nástraha je u mne jedna z nejosvědčenějších. Rohlík nabobtná, je měkký, háček nádherně zasekává.

Pro další varianty jej zkouším namáčet a polévat Maggy, sušit za oknem, na parapetu, případně smažit. Smažený vydrží na háčku déle. Mám i variantu smažený s česnekem. Ten je tak dobrý, že mi to jedla i manželka.

Ovšem i nesmažený, napařovaný rohlík vydrží na háčku údajně 1,5 hodiny. Vyzkoušejte, uvidíte.

Petru zdar.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Chov pstruhů na zahradě
Akvaponický skleník produkuje maso i zeleninu

susenky

 

Reklama2 (kopie)

Reklama3 dole

Chlapark

magazín pro muže, kteří chtějí držet krok s moderními technologiemi, vyznat se snadno v módě, stylu, gastronomii i bydlení. Pro ty, kteří si užívají život naplno.