Český ultravytrvalec vybojoval 2. místo

Pavel Polocný Spartan Race

Velký úspěch oslavil extrémní sportovec Pavel Paloncý, který vybojoval v celosvětovém překážkovém závodu Spartan Ultra World Championship úžasné druhé místo. Závod se konal na Islandu a pro Paloncýho to byl úplně první start v OCR.

Extrémní vytrvalec Pavel Paloncý odstartoval svou premiéru MS v ultrazávodu seriálu Spartan Race veleúspěšně. V sedmimílovém okruhu, který probíhal 24 hodin, v islandském městečku Hveragerði dokonale využil svých schopností, rozložil síly na celý průběh závodu a umístil se jako druhý.

Polocný se rozhodoval do poslední chvíle, zda nastoupí nebo ne, protože extrémní závod tohoto typu nikdy před tím neběžel. 3 dny před zahájením závodu se rozhodl jej zkusit. Závod je rozdělen na kategorie Elite se 100 závodníky a závodnicemi, kde výrazně převažovali muži, a na kategorii Open s téměř 1000 závodníků, které se lišily pravidly i samotnými výzvami.

Závod se uskutečnil 16.12.2017 v pravé poledne. Jedno kolo závodu v celkové délce 6,8 mil (11 km) čítalo celkem 22 typických překážek pro závod ve stylu Spartan Race. Závod byl extrémně náročný díky kombinaci islandského terénu - skalnaté promrzlé země, zledovatělého povrchu a rozbahněného terénu kolem termálních pramenů, který stěžoval pohyb závodníkům.

OCR 2. místo

„MS v ultra na Islandu byl můj první Spartan Race vůbec. Spolehl jsem se na své zkušenosti z dlouhých závodů, držel jsem se toho, co vždycky funguje, a spolehl jsem se na kvalitní vybavení, které mám v těchto extrémních podmínkách vyzkoušené.“, komentoval svůj výkon Pavel Polocný.