Rady na co si dát pozor pokud vlastníte les

Les

Pokud jste majitelem lesa, musíte se smířit s tím, že les nepřináší jen bohatou zásobu dřeva, ale může přinést i nemalé starosti.

 

Vaší povinností je totiž nejen čistit les, prořezávat suché stromy a keře, ale i dbát o to, aby nebyl les napaden kůrovcem. Může se vám stát, že v lese bude silný vítr, který udělá v lese velkou škodu. Popadané, polámané a poškozené stromy jsou vhodným domovem pro tohoto škůdce. Je jen otázkou času, kdy se do popadaných stromů pustí.

Nejúčinnější metodou, jak se kůrovce zbavit je napadené stromy pokácet. Pokud tak neučiníte, může vás lesní správa vyměřit pokutu až 400 000 Kč. Většinou, ale dostanete nabídku, že vám případně lesní správa dřevo zpracuje. Je jen na vás, jak s tím naložíte.

Za pokácené stromy je třeba vysadit sazenice nových stromků. Ty je možné na zimu potřít směsí, proti okusu zvěře. Stromky je dobré chodit zvláště, když je sucho pravidelně zalévat.

Pokud však vlastníte les, má to i své velké výhody, zásoby dřeva vám totiž nikdy nedojdou. Vždy, když se vydáte do lesa, naleznete nějaký nový spadlý kus stromu.

Peče o les, je velmi zábavná a prospěšná činnost, která přinese pozitivní výsledky našim generacím. Pokud tedy uvažujete o tom si kousek lesa zakoupit, mohu to jen doporučit.

susenky