Jak se zbavit kuny v autě

kuny

Mysleli jste si, že vaše auto je v bezpečí na vašem oblíbeném parkovacím místě? Říkáte, že je schované, uzamčené a má alarm? 

No to nemusí být tak bezpečné, jak byste doufali...

Kuna je roztomilá fretka a bývají obvykle neškodné lidem, avšak můžou bránit své území ostře. Někdy během dlouhých letních nocí je slyšíte, jak vrčí a bojují... mají velmi strašidelné zvuky.

Kuna žije v podkroví, přístřešcích nebo kdekoli na jiných místech. Zejména během chladných podzimních nocí není nic lepšího než pěkný, předehřátý motor v chráněném autě.

Existuje spousta levných tipů, abyste kun zbavili:

1. Štětky, které visí v misce u záchodu, zavěste pod kapotou vašeho vozu. Kuně tato „vůně“ smrdí.

2. Staré ponožky naplněné psími nebo kočičími chlupy zavěste pod kapotu. Tato vůně je odežene pryč

3. Ultrazvuková plašička. Můžete ji zakoupit u obchodů s díly pro automobily.

4. Naftalínová kulička pod kapotou. 

5. Spreje proti kunám. 

6. Tygří trus. Ten si můžete vyptat v ZOO.

7. Voňavka, vonný olej, ocet nebo mýdlo.

Všechna výše uvedená opatření mohou být dočasná, ale nejsou zaručena. Jednou z úspěšnějších pomůcek je plastová mřížka nebo dráty z plotu, který umístíte pod vozidlo. Než kuna zjistí, co je zač plot, bude to chvíli trvat. 

Elektrošoky také patří mezi dobré způsoby, jak se zbavit kun. V Německu existuje několik společností, které prodávají kovové desky, které držíte nebo šroubujete pod motorovým blokem. Tyto desky vydávají malé elektrické šoky, které nejsou mezi komunitou kun velmi populární. Další levnější způsob může být zabalení všech drátů a kabelů s tvrdými plastovými trubkami. Je to docela intenzivní práce, ale nakonec to stojí za to.

 

Autor: Lukáš Vilímek

 

susenky