Křemelina pro dokonalou detoxikaci

Křemelina

Cítíte se oslabení a unavení? Trápí vás časté nemoci, špatné trávení, bolesti kloubů, kožní vyrážky a podobně? Potom pro vás máme zajímavé řešení, které byste si neměli nechat ujít. Jedná se o křemelinu neboli diatomickou zeminu.

Křemelina je sypká hornina, která je získávána ze dna bývalých jezer i moří po celém světě. Zásoby této látky, která je tvořena křemičitými schránkami jednobuněčných řas, jsou značné. Většina vytěžené křemeliny se však hodí pouze pro průmyslové účely.

Existují však také vzácné druhy, které je možné použít i pro přímou konzumaci a významný zdravotní prospěch. V čem se tyto druhy liší?

Křemelina pro zdraví

Křemelina určená pro konzumaci má silně detoxikační účinky a je také bohatou zásobárnou stopového prvku křemíku. Rozdílů oproti průmyslové křemelině je mnoho. Především je však potravinářská křemelina čistá, nekontaminovaná různými příměsmi či těžkými kovy, není tepelně zpracovaná, je sladkovodní a v ideálním případě je v ní zastoupen jen jeden druh řasy – konkrétně Aulacoseira.

Právě tento druh řasy má ideální strukturu a vlastnosti pro maximální detoxikační účinek. Schránky mají podobu mikroskopických válečků hustě posetých póry. Vyznačují se pravidelným tvarem a extrémní tvrdostí.

Jak křemelina působí?

Křemelina dokáže v těle absorbovat odpadní látky, těžké kovy, ale i parazity, viry a bakterie a odvést je přirozenou cestou z těla. Kromě toho také díky své tvrdé a jemné struktuře čistí střevní a žaludeční stěny od nánosu hlenu, který omezuje jejich činnost a brání také vstřebávání minerálů a vitamínů ze stravy do organismu.

Křemelina je také velmi cenným zdrojem minerálu křemíku, který je zásadní pro zdraví kostí a kloubů, ale také zajišťuje pružnost měkkých tkání a má „omlazující“ účinky na pleť, vlasy, nehty apod.

Zdroj: Mineralion.cz

 

Související články:

Křemelina - zdroj křemíku nejen pro vaše kosti

Křemelina - co získáte jejím užíváním?

Křemelina jako prostředek pro pevné zdraví

susenky