Kdo je hipster

Hipster

Pojem „hipster“ spadá do subkultury mužů i žen. V osmdesátých letech tak byli nazýváni depešáci, pankáči a metalisti, dnes už hipsteři.

Tito lidé nebývají většinou starší 30 let, věková hranice se drží mezi 20. - 30. rokem věku. Nejvíce se tito lidé koncentrují v kosmopolitních centrech a různých čtvrtích New Yorku, Chicaga a San Franciska, u nás třeba v Praze a jiných větších městech (výjimkou není ani založení vlastního butiku). Hipster je ve skutečnosti člověk, kterého zajímá odlišná móda, a také svět vnímá trochu jinak. V jeho myšlení se objevuje značná nezávislost a smysl pro umění. Je kreativní, inteligentní a vtipný.

Móda

Nejraději na sobě mají těsně přiléhající „skinny“ džíny, starší tenisky, brože, saka, svetry, košile, kašmírové úplety, náramky a silnější obroučky brýlí. Móda je v duchu Urban Outfitters, New Look, H&M, Zara, atd. Řada hipsterů má sklon stát se i předním módním návrhářem. Tito lidé touží po vysokém postavení. Jejich analytické myšlení jsou schopni zakomponovat v oboru matematiky i přírodních věd, jsou zkrátka různě nadaní. Mají rádi hudbu, umění a módní průmysl. Mimo to milují také extravagantní účesy plné asymetrických střihů. Kdo si myslí, že hipsteři využívají svých rodičů, jakožto i zdroje peněz, plete se. I když se tito lidé vyhýbají společenské konvenci, dokážou se prosadit na poli umění. Jsou to průkopníci nejnovějších trendů a ideálů.

Ideál krásy

Ideálem krásy není svalnatý muž nebo obarvená žena na blond s opálenou pokožkou. Muži bývají velmi štíhlí jako proutek, což je do značné míry ovlivněno i feminismem. Svaly jsou chápány jako symbol mužského útlaku a zmocnění ženy, naopak knírek a uvázaný motýlek je sexy. A ženy typu „barbín“ zase jako znak nejistoty, nižšího sebevědomí s nedostatkem kulturní inteligence a upjatých myšlenek.

Elegantní podivíni a srdcaři

I když jsou hipsteři víceméně pro ostatní tak trochu „podivíni“, ve skutečnosti jim jen záleží na našem životním prostředí a budování kulturních a uměleckých hodnot. Starají se o kvalitu života více, než jiní. Jedná se o vášeň, která je protkána jejich citlivostí, občas i horkou povahou změnit svět k lepšímu. Plno z nich se však hipstery necítí, když je tak označíte..

susenky