Olympijská kolekce pro rok 2016

letní olympijské hry 2016 - kolekce

Čeští sportovci již tradičně překvapí okázalou kolekcí. Obleč se i ty do této olympijské kolekce a podpoř Český olympijský tým.

 
Již počtvrté, po úspěšných olympijských kolekcích z Vancouveru, Londýna a Soči, ji připravili čeští návrháři Alpine Pro. Zopakují úspěch holínek, berani, psychedelických kruhů a zlaté podšívky bund? Letošním poznávacím znamením budou pestrobarevné kloboučky.

Na kolekci se podíleli i sportovci

Na této kolekci pracoval tým deseti návrhářů Alpine Pro v čele s Lucií Kuříkovou a Patrikem Nábělkem. A to po dobu dvou let. Návrháři úzce spolupracovali s českými sportovci, kteří jednotlivé kusy testovali (například biatlonisté Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec, slalomář Vavřinec Hradílek, kanoista Martin Fuksa). V komisi sportovců, která kolekci připravovala, zasedali: vodní slalomář Vavřinec Hradílek, basketbalistka Ilona Burgrová, badmintonista Petr Koukal, Martin Doktor za ČOV. Střihy kolekce a materiály osobně zkoušeli kanoista Martin Fuksa a plavkyně Baumrtová. Kolekci oficiálně posvětila také manželka Emila Zátopka, olympijská vítězka Dana Zátopková.

„Emil Zátopek, fenomenální běžec, jehož motiv má české sportovce dovést k olympijskému triumfu, stejně tak, jako se to podařilo jemu samotnému na OH v Helsinkách v roce 1952, kdy získal tři zlaté medaile, je hlavním motivem každého kousku kolekce. Věříme, že se kolekce bude nejen sportovcům, ale i fanouškům líbit a že v průběhu konání OH, nejen v olympijské vesničce, ale také v českých ulicích bude každý nadšený sportovec zářit českou trikolorou,“ říká Václav Hrbek, zakladatel společnosti Alpine Pro. „Po úspěších s návrhy olympijských kolekcí pro Vancouver, Londýn a Soči, které předčily naše očekávání, bylo pro nás obrovskou výzvou vytvořit další kolekci a zároveň i velkým závazkem vůči ČOV a sportovcům. Chceme zkrátka s kolekcí pro Rio znovu uspět a vytvářet stále lepší a komfortnější podmínky. Také proto jsme hledali spolu s Českým olympijským výborem motiv, symbol, který bude výrazný a zaujme. A z toho vzniklo propojení se sportovní legendou Emilem Zátopkem,“ dodává Hrbek.

Kolekce celkem obsahuje 20 kusů pánského a 20 kusů dámského vybavení. Pánská a dámská kolekce se liší především střihem, barevnými zipy na bundách a barvami triček. Pánská je více laděna více do modra a dámská spíše do červena. Dámy mají navíc v kolekci bílou sukni a pánové zase pestrobarevnou košili s barevnými kruhy.

Praktikčnost kolekce

V době konání olympijských her v Riu panuje zimní období. I na toto musí kolekce myslet. Proto jsou do kolekce kromě klasicky letních artiklů, jako jsou kraťasy, klobouky, žabky nebo lehké košile zařazeny i praktické bundy s PTX membránou, jenž nepromoknou, neprofouknou. Kolekci provází motivu postavičky Emila Zátopka a nápis CZECH REPUBLIC, jenž budou sportovci nosit nejen na prsou, ale například také na lemu kalhot. Autorkou nápadu tohoto nápisu je návrhářka Lucie Kuříková, která mu spolu s akademickým malířem Milanem Jarošem udala výslednou podobu a citlivě jej umístila na jednotlivé kousky kolekce. „Olympijskou kolekci připravujeme s maximálním důrazem na funkčnost a design. Do vývoje této ojedinělé kolekce, kterou budou moct obléknout nejen čeští olympijští reprezentanti, ale každý opravdový fanoušek, jsme již tradičně zapojili i sportovce, kteří jednotlivé kusy vyzkoušeli a připomínkovali. Jsme hrdí, že již po čtvrté jsme partnerem ČOV a můžeme se tak podílet na úspěchu a dobrých výkonech zástupců České republiky a zároveň doufáme, že kolekcí oslovíme každého fanouška, které budou naši sportovci při svých výkonech potřebovat,“ uvedl Václav Hrbek.

Co kus to originál

V kolekci ale naleznete také novinku, kterou je volnočasová košile. To zaujme je to, že co kus to originál. Potisk látky byl sice jednotný, ale nastříháním, jsou pestrobarevné kruhy ve zcela rozdílných pozicích. A proto je každá košile originálem. V těchto košilích tím pádem zaujme zkrátka každý. Pokud navíc stejně jako sportovci doplníte své oblečení jedním z 8 kloboučků, jež jsou vyrobeny v barvách české trikolory, a též v olympijských barvách, budete k nepřehlédnutí. Myslelo se i na olympijské doplňky: například žabky a dalších vychytávky ať už je to zip ve tvaru „Zátopkovy“ tretry, sluneční brýle, fandítko nebo dokladovka.

susenky