Chatařská sezóna v plném proudu

chata

Víkendové a prázdninové chaty a chalupy letos zažívají renesanci, a proto je právě nyní čas do nich investovat, abyste si léto i podzim užili v plné parádě, v souladu s přírodou, a částečnou soběstačností.

Více světla

Bojujete v chalupě nebo chatě s nedostatkem světla? Řešením může být nejen pořízení více nebo větších oken, ale také instalace světlovodů. Takže pokud nyní nemůžete nebo nechcete investovat a probourat část objektu kvůli dalším oknům, dostanete do místností světlo i snazší cestou. Instalujte na střechu světlovody.

Instalace světlovodu je poměrně rychlá, nezabere více než 3 - 4 hodiny práce. Stačí pouze probourat malou část pro speciální reflexní tubus, který pak sbírá světlo na střeše nebo terase a vede jej do místnosti, kde chybí.

Vyrábějte si vlastní elektřinu

Nemáte na chatě vlastní elektřinu nebo jen chcete být více soběstační? Pořiďte si malou fotovoltaiku.

 Tímto řešením snížíte energetickou náročnost domu, vyrobíte si elektřinu sami a hned ji také spotřebujte.

Vlastní studna k nezaplacení

Mít chatu nebo chalupu v 21. století bez vody a se suchým WC na zahradě může být sice romantika, ale pravděpodobně ji neoceníte při delších dovolených.

Základní způsoby pro hloubení studně jsou vrtání a kopání. K využití na chalupě nebo na chatě, kde je potřebná pitná voda, je vhodná vrtaná studna. Stačí tak pozvat odborníka, který udělá na zahradě vrt a studnu vyhloubí. Snadno tak získáte vodu za jejíž spotřebu navíc nic neplatíte.

susenky