Doporučené články

Záhada – voda u Lačnova teče do kopce

Záhada – voda u Lačnova teče do kopce

Obec Lačnov poblíž Prešova se…
Problém rychlého nabíjení mobilních telefonů

Problém rychlého nabíjení mobilních telefonů

Také vám trvá nabíjení mobilního…
Křemelina pro dokonalou detoxikaci

Křemelina pro dokonalou detoxikaci

Cítíte se oslabení a unavení?…
Navrhni si vlastní boty

Navrhni si vlastní boty

Každý máme nějakou představu o…
Vědci přišli na elixír mládí

Vědci přišli na elixír mládí

Nesmrtelnost je něco, čeho se…
Chiptuning šetří palivo na cestě do práce i na dovolenou

Chiptuning šetří palivo na cestě do práce i na dovolenou

Chiptuning je současně velmi populární…
Kdo je hipster

Kdo je hipster

Pojem „hipster“ spadá do subkultury…
Dny NATO 2017

Dny NATO 2017

Dny NATO v Ostravě jsou…

Typography Notice

The documented typography is based on Twitter Bootstrap framework.

Bydlet raději ve městě nebo na vesnici

Život nám přináší řadu mezníků – jaké zaměstnání budeme vykonávat, kde budeme žít, kdy a zda založit rodinu, kam a zda se vůbec někam stěhovat v pokročilejším věku.

 

A rozhodujeme se také, zda bydlet ve městě nebo na venkově. Pomalu ustává trend vylidněných vesnic a stěhování se za prací do měst. Je zajímavé, že starší lidé mají tendence vracet se zpět na vesnici, do svého rodiště, k parcelám a domům svých předků, které např. rodina udržovala po celá léta jako rekreační chalupu. Že by nostalgie? Možná je v tom i něco víc. Stoupá i počet rodin s dětmi, které, pokud mají tu možnost, staví rodinné domy na okrajích měst nebo v blízkých vesnicích a dojíždí za prací.

Život ve městě sice nabízel vždy a stále nabízí větší pohodlí, pracovní příležitosti, jsou zde v dosahu zdravotnická zařízení a řada služeb. Ale přináší to sebou více hluku, špatné ovzduší, zvýšenou kriminalitu. Lidé tu trpí úzkostí, vysoké pracovní nasazení sebou nese stres, který prý patří k životu a je třeba se s ním naučit žít. Ale je to opravdu nutné? Pomůže nám v tom fakt, že máme blízko do divadla, do kina, do kavárny či restaurace?

V životě jde o něco víc, než o pohodlí a finanční zajištění. Pomineme-li to, že na vesnici je ve většině případů lepší životní prostředí, lidé zde nechodí kolem sebe bez povšimnutí. Oproti hektickému městu má venkov v sobě jakési zklidnění a čas tu plyne jakoby pomaleji. Už jen absencí obchodních center otevřených do pozdních hodin sedm dní v týdnu.

Výzkumy ukázaly, že život na vesnici působí kladně na lidskou psychiku. Méně nervozity a depresí a více lidskosti. Lidé zde nežijí anonymně vedle sebe, ale více spolu a mají k sobě blíž. Možná se i proto pomalu lidé vrací zpět na venkov a chtějí vychovávat své děti v lepším prostředí. A volí i finančně dostupnější varianty, než zakoupení drahé nemovitosti. Starší menší domek se dá postupem času rekonstruovat nebo se využijí k bydlení mobilní kontejnery. U nás ještě není tento způsob rozšířen tak, jako v zahraničí, ale přesto se sanitární kontejnery dají v současnosti dobře upravit díky moderním technologiím a materiálům. Zajistí vám pohodlné a cenově dostupné bydlení. Nemusíte budovat základy. Staví se rychle, výhodou je dokonalé přizpůsobení „novostavby“ vašim potřebám. Nikdo nepozná, že na pozemku stojí skladové kontejnery a ne rodinný moderní domek.

Ve městě je vše na dosah a řada pracovních příležitostí. Dojíždět za prací z venkova je často obtížné, ale možná stojí za to něco obětovat pro své zdraví a zdraví své rodiny.

Bydlet raději ve městě nebo na vesnici

susenky

 

Mainbody / Sidebar Layouts

Layout-1

Sidebar
A
Mainbody
Sidebar
B

Layout-2

Sidebar
A
Sidebar
B
Mainbody

Layout-3

Mainbody
Sidebar
A
Sidebar
B

Chlapark

magazín pro muže, kteří chtějí držet krok s moderními technologiemi, vyznat se snadno v módě, stylu, gastronomii i bydlení. Pro ty, kteří si užívají život naplno.